bierzyński.pl

Narzędzie do optymalizacji kampanii TV oraz YouTube

Dodane przez admin | Kategoria Media | Data 20-02-2013

Dom mediowy OMD opracował narzędzie umożliwiające wspólne planowanie kampanii TV oraz treści video w YouTube. Dzięki holistycznemu podejściu do kampanii maksymalizowany jest zwrot z inwestycji w reklamę TV. Narzędzie  – All Screen Planner – przynosi oszczędności sięgające nawet 30% w koszcie budowania zasięgu efektywnego.

All Screen Planner to unikatowa platforma do kompleksowego planowania kampanii TV wspólnie z YouTube. Narzędzie definiuje optymalne parametry kampanii w grupie celowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu maksymalizujemy efektywność wykorzystania budżetu mediowego w kontekście coraz większego znaczenia konsumpcji treści video w Internecie.

W ostatnich latach obserwujemy trend malejącej efektywności w budowaniu zasięgów w kampaniach telewizyjnych. Mimo stosunkowo stabilnej oglądalności TV  (średni czas oglądania pozostaje bez zmian) rosnąca fragmentaryzacja rynku przekłada się na niższą efektywność budowania zasięgów. W konsekwencji koszt zbudowania zasięgu efektywnego znacząco rośnie.

„Ewoluuje cały rynek TV. Można mówić nawet o rewolucji, bo zmiany zachodzą niezwykle szybko. Reagujemy na to co się dzieje na rynku z wyprzedzeniem. Szukaliśmy rozwiązania, które przyniosłoby znaczące oszczędności naszym Klientom. Dlatego stworzyliśmy narzędzie All Screen Planner, które pozwala zoptymalizować zasięgi kampanii video z dwóch mediów TV i YouTube. Przeprowadziliśmy szereg kampanii testowych i okazuje się, że wyniki  były zgodne z oczekiwaniami. W przypadku bardzo wielu grup celowych, poczynając od szerokiej grupy 16 – 49, możemy osiągnąć poprawę kosztów budowania zasięgu efektywnego nawet o 30%” – mówi Jakub Bierzyński, CEO OMD.

All Screen Planner powstał dzięki fuzji badań Nilesena i YouTube. OMD zapowiada dalszy rozwój narzędzia i poszerzenia oferty o kolejne kanały VoD.

 Leave a Reply

>